Od 3. března čeká na diváky televize Barrandov každou sobotu večer výpravný historický seriál Borgia, který z velké části vznikl v barrandovských ateliérech.

Detail fotografie

Příběh neslavně proslulého rodu Borgiů, kteří zákulisními intrikami, bezskrupulózností a bezmeznou touhou po moci za každou cenu ovládali renesanční Itálii, se opět dostává na televizní obrazovku. Tvůrcem seriálu je uznávaný Tom Fontana. Režie se mj. ujal i známý Olivier Hirschibiegel (Pád Třetí říše, Invaze). Krvavého papeže Rodriga Borgiu hraje zkušený filmový i seriálový herec John Doman, jeho panensky krásnou a smrtelně nebezpečnou dceru Lucrezii mladičká Isolda Dychauk. Ve vedlejších rolích se představí i čeští herci jako Tereza Voříšková nebo Jiří Mádl. A to vše v kulisách postavených na Barrandově! 

Na obrazovku televize Barrandov se s počátkem března dostává jeden z nejrozsáhlejších projektů, na nichž se Barrandov Studio v posledních letech podílelo a nejdražší seriálový projekt v evropské produkci vůbec. Na exteriérovém pozemku vyrostly uličky Říma a věrná kopie Náměstí Sv. Petra přibližně z roku 1492. V ateliéru č. 5 byla vybudována Sixtinská kaple...

Akad. arch. Jindřich Kočí v rozhovoru pro Německou tiskovou agenturu před časem poznamenal: „Bylo to něco výjimečného, protože taková dekorace se nestaví každá den a je velmi náročná na shánění podkladů, vytvoření výkresové dokumentace a konečně i hlídání postupu stavby, aby vše bylo tak, jak má být. Výkresovou dokumentaci Sixtinské kaple kreslila má kolegyně architektka Milena Koubková a odvedla velmi dobrý kus práce. Stejně tak stavba vedená špičkovými mistry a postavená prvotřídními řemeslníky. Obtížné byly také dobové malby, které dělalo šestnáct scénických malířů po čtyři týdny. Malíře vedl nejlepší scénický malíř v České republice Jiří Čihák. Je to prostě elita a radost s takovým týmem pracovat.“

Seriál sklízí pozitivní kritické ohlasy od svého prvního uvedení na podzim loňského roku v zahraničních i českých médiích. Například filigránskou přesnost a obrovskou náročnost celého projektu dobře vyjádřil magazín TV Max, když napsal: "Stejně jako mocenské tahy rodiny Borgiů ovlivňovaly celou Evropu, tak se i na ztvárnění jejího života podíleli tvůrci ze všech stran. Na režisérskou stoličku usedl Němec Oliver Hirschbiegel, natáčelo se na pražském Barrandově a hereckých partů se ujali herci hereck z 18 zemí. České barvy ci hájili například Miroslav háj Táborský nebo Jiří Mádl. T Na náročné kulisy bylo použito 20 tun dřeva, 46 tun lešení, 100 m2 skla, 300 m3 polystyrenu a 4,5 tuny spojovacího materiálu. Herci oblékli celkem 340 kostýmů a 150 paruk. Při bouřlivých bojích se prolilo 157 litrů umělé krve. Natáčení trvalo 1573 hodin. Jestli všechno to úsilí stálo za to, můžete posoudit každou sobotu ve 20.05 hodin na TV Barrandov."

Letos se francouzsko-německo český produkční tým v čele se scenáristou Tomem Fontanou na Barrandov vrátí, aby zde natočil druhou řadu úspěšného seriálu. Sledujte novinky na našem webu nebo oficiálním Facebooku zde a včas se dozvíte více!

Sledujte novinky k aktuálnímu vysílání na TV Barrandov zde.

(Foto: TV Barrandov)