Zažijte s barrandovským Fundusem v sobotu 28. července výlet do pohádky Z pekla štěstí na zámku v Telči. Čeká na vás i speciální noční představení při svíčkách, inspirované slavnou pohádkou.

Detail fotografie

 Na zámku, kde je již od května instalována kolekce kostýmních originálů ke kultovní pohádce režiséra Zdeňka Trošky Z pekla štěstí, na vás čeká odborný výklad k historii i současnosti kostýmní výpravy, oblíbené focení v kostýmech i noční divadelní představení inspirované populární pohádkou.

„Pro malé i velké jsme připravili zážitkový program, který jim interaktivní formou přiblíží instalovanou kolekci kostýmů a poodhalí tajemství řemesla kostýmních výtvarníků nebo filmových maskérů na příkladu nesmírně populární a rovněž v zahraničí úspěšné filmové pohádky Zdeňka Trošky,“ zve do Telče ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Fotogalerie z historie i současnosti Fundusu a setkání s našimi odbornými pracovníky
Instalovaná fotogalerie okomentuje historii a současnost barrandovského Fundusu a vsadí tak celou expozici do širších souvislostí. Vaše dotazy ochotně zodpoví přítomní profesionálové z Fundusu Barrandov Studia.

Fotokostymérna na zámku
Připravena bude i oblíbená atrakce barrandovských akcí, fotokostymérna. Z ní si malí i velcí mohou odnést fotografie sebe samotných v „nefalšovaných“ šatech královny, krále, princezny nebo třeba mušketýra. Partnerem projektu je společnost Fotolab.

Představení při svíčkách inspirované filmem
Součástí programu budou v průběhu celého dne i divadelní představení šermířské skupiny Taurus, inspirovaná některými scénami z populární pohádky. Uskuteční se od 11, 14 a 16 hodin na nádvoří zámku. Zlatým hřebem sobotního programu ovšem bude speciální noční představení při svíčkách, které zahájíme od 23 hodin.

Další informace naleznete i na stránkách zámku zde.