Barrandov Studio nabízí unikátní stálou dekoraci i rozšířenou sbírku renesančních kostýmů a rekvizit

Detail fotografie

 

Stálá dekorace v duchu renesanční Itálie

Dekorace původně vystavěná pro seriál Borgia o rozloze 1760 m² představuje impozantní Svatopetrské náměstí ve Vatikánu a sousedící křivolaké uličky z přelomu 15. a 16. století. Vše tvoří unikátní architektonický celek s nezaměnitelnou atmosférou. Dekorace se nachází na šestnáctihektarovém exteriérovém pozemku Barrandov Studia, jenž těsně sousedí s areálem a disponuje volným horizontem, který pohledově nenarušují prvky moderní civilizace.


Rozsáhlá sbírka renesančně-gotických kostýmů a rekvizit

Dohoda s producenty Borgia výrazně obohatila i barrandovský Fundus. „Jde o nejvýznamnější investici našeho Fundusu v posledních letech, zejména v oblasti rekvizit,“ uvedla vedoucí Fundusu Věra Krátká. Do barrandovských sbírek přibylo 160 kusů gotického a renesančního a nábytku, 50 kusů svícnů, 200 kusů drobných hracích rekvizit a 150 kostýmních kompletů.

Televizní a filmoví diváci se s některými kusy z nové kolekce budou moci setkat například v právě vznikajícím výpravném projektu České televize Jan Hus, v chystané pohádce režisérky Alice Nellis Sedmero Krkavců, ale také v televizním seriálu Tři mušketýři z produkce BBC. Pro Barrandov Studio je ovšem tato investice rovněž velkým závazkem. Pro jakékoliv další uplatnění na trhu je totiž nezbytně nutná odborná péče a údržba, aby inventář byl i nadále použitelný a zachoval se pro další generace.

Více si přečtěte v tiskové zprávě společnosti.


Filmoví fanoušci z řad veřejnosti si mohou tento a další rekvizitní inventář prohlédnout při komentovaných prohlídkách Barrandov Studia.