Vybaví se vám při zmínce o filmové hudbě na loutnu brnkající Waldemar Matuška či hlas Heleny Vondráčkové? Pak si nenechte ujít dubnové a květnové prohlídky v barrandovském Fundusu. Kromě kostýmů, které vznikly pro film Noc na Karlštejně, na vás čekají i šaty princezny Heleny a prince Václava ze Šíleně smutné princezny nebo malá Leontýnka a rytíř Brtník z Brtníku.

Detail fotografie

Na velikonoční sobotu 7. dubna jsme pro návštěvníky připravili nové téma prohlídek. Tentokrát se zaměříme na české filmy, ve kterých je hudba stejně důležitá jako mluvené slovo, a na kostýmy, které na plátně oblékali zpívající herci. „Ve filmu Noc na Karlštejně zaujme diváka nejen výborný text a skvělá hudba, ale i typicky barevné kostýmy ušité podle středověké módy. Ucelenou kolekci mnoha z nich nyní zpřístupníme veřejnosti.“ uvádí ředitelka Fundusu Věra Krátká. Mezi vystavenými exponáty budou i šaty, které na sobě měla v pohádce Šíleně smutná princezna Helena Vondráčková, nebo kostýmy pikle kujících rádců X a Y včetně jejich futuristických brýlí. Z dalších můžeme jmenovat kostýmy z filmů Trhák, Ať žijí duchové či Starci na chmelu. „ Návštěvníci se dozví i pár zajímavostí. Například proč je paruka Jany Brejchové alias manželky Karla IV. ve skutečnosti zrzavá a ne blond, jako ve filmu.“ doplňuje Věra Krátká.

POZOR:

Prohlídku je možné navštívit pouze po rezervaci uskutečněné nejpozději 24 hodin před jejím začátkem, zprávou zaslanou na e-mailovou adresu prohlidky@barrandov.cz. Nezapomeňte uvést počet osob (včetně dětí) a čas.
Platná je pouze rezervace, která Vám byla z naší strany zpětně potvrzena e-mailovou zprávou. Tímto způsobem se snažíme usměrňovat velkou poptávku o prohlídky filmových kostýmů a zajistit, aby pro vás byla návštěva Fundusu příjemným zážitkem, což by nebylo možné, pokud bychom překračovali kapacitu skupin. Děkujeme za pochopení.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).