Ve vile Barrandov Studia chystáme během MFF Karlovy Vary řadu akcí pro filmové profesionály i širokou veřejnost.

Detail fotografie

Barrandovské akce na MFF Karlovy Vary jsou, pokud není označeno jinak, přístupné zdarma a nutná není ani festivalová akreditace. Sledujte průběžně náš web i Facebook, kde pravidelně informujeme o připravovaných programech.

PROGRAM

Pondělí 6. 7. / 15.00 Píšeme film

Diskuze se scenáristou, režisérem a producentem Rustamem Ibragimbekovem o scenáristickém řemesle a spolupráci s Nikitou Michalkovem na filmech jako Unaveni sluncem, Urga nebo Lazebník Sibiřský, který vznikl v koprodukci s Barrandov Studiem. Diskuzi bude moderovat generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. 

Úterý 7. 7. / 10.00 Pitch & Feedback*

Vybrané projekty v raném stadiu vývoje, které mají potenciál uspět na mezinárodním poli a směřují k mezinárodní koprodukci, budou prezentovat jejich tvůrci před pětičlennou skupinou zahraničních expertů zastupujících různé oblasti filmového průmyslu. Akci pořádají České filmové centrum, Slovenský filmový ústav, MFF Karlovy Vary a dramaturgické centrum MIDPOINT.

Úterý 7. 7. / 14.00 Docu Talents from the East*

Na prezentaci Docu Talents from the East 2015 se představí nejpozoruhodnější autorské dokumentární projekty ze střední a východní Evropy, které jsou ve fázi produkce či postprodukce. Akci pořádá MFDF Ji.hlava a MFF Karlovy Vary. 


Středa, 8. 7. – 16.00 – Digitální distribuce obsahu prostřednictvím VoD platforem (iTunes, GooglePlay, Netflix, Hulu a další)*
Prezentace AQS (Magicbox) a utd. by content.

Čtvrtek 9. 7. / 13.00 Stavíme film

Jak na Barrandově vznikaly futuristické dekorace pro akční hity XXX a Babylon A.D. nebo renesanční Řím pro seriál Borgia? A jak vzpomíná na natáčení Olivera Twista s Romanem Polanskim? O scénografii a stavbě dekorací si povídáme s filmovým architektem Jindřichem Kočím.

Čtvrtek 9. 7. / 15.00 Šijeme film

Jak se připravuje kostýmní výprava pro film, televizi a divadlo? Jak vznikaly například kostýmy pro seriál První republika, pro pohádku Princezna a písař nebo komedii Ro(c)k podvraťáků? O kostýmním výletech do dávné historie i do začátků dvacátého století bude vyprávět kostýmní výtvarnice Michaela Hořejší.

Pátek 10. 7. / 15.00 Filmový trik

Od klasických postupů Karla Zemana po dnešní složité digitální kompozice. Historií filmové triku provede trikový specialista Boris Masník, který se podílel například na filmech Protektor, Akumulátor I. nebo Hořící keř, ale také na nezapomenutelných Chobotnicích z druhého patra. Ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.

* Pouze pro Film Industry 

Program je organizován ve spolupráci s MFF Karlovy Vary, Českým filmovým centrem, Slovenským filmovým ústavem, MFDF Ji.hlava, AQS (Magicbox), utd. by content a Muzeem Karla Zemana. Mediálně nás podpořila Filmová databáze FDB.cz. VIP shuttle zajišťuje BMW Invelt.