V sobotu 11. srpna můžete i s dětmi vyrazit do Skanzenu Polabského muzea v Přerově nad Labem. Kostýmní originály z kultovního pohádkového diptychu Princezna ze mlejna budou ozdobou celodenního programu, jehož se zúčastní i režisér Zdeněk Troška

Detail fotografie

Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem ve spolupráci s Barrandov Studiem připravily na sobotu od 10 do 16 hodin bohatý program inspirovaný kultovní pohádkovou sérií Princezna ze mlejna, která vznikala právě i v tamním historickém Skanzenu.

Diktát se Zdeňkem Troškou
Autenticky vybavená budova staré školy přivítá přímo režiséra kultovní pohádkové série Zdeňka Trošku, který v prázdninovém čase pozve děti na chvíli zpět do školních lavic, aby si s ním zkusili napsat speciální pohádkový dikktát. „Pro zpestření školních povinností jsme právě do prostor staré školy instalovaly i některé z originálních kostýmů z režisérových populárních snímků,“ pozvala do Přerova nad Labem ředitelka divize Fundus Věra Krátká. „Jako i na předcházejících letních akcích barrandovského Fundusu, i tuto sobotu v přerovském Skanzenu se mohou návštěvníci seznámit s historií a současností našeho řemesla v obrazové galerii,“ doplnila Věra Krátká. 

Divadlo inspirované filmem
Šermířská skupina Taurus, pravidelný partner akcí organizovaných barrandovským Fundusem, připravila v průběhu celého dne divadelní představení inspirovaná některými scénami z pohádky Princezna ze mlejna. Představení se uskuteční v 11, ve 13 a v 15 hodin.

Fotokostymérna
Samozřejmě bude pro návštěvníky připravena již tradiční fotokostymérna, v níž si budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet „nefalšované“ filmové kostýmy a v rukou zkušených barrandovských kostymérek se proměnit v princeznu, královnu, piráta mušketýra nebo pana krále.