Dne 29. července se v jihokorejském Soulu uskutečnila premiéra celovečerního filmu Snowpiercer, který se natáčel v barrandovských ateliérech.

Detail fotografie

Korejsko-americko-francouzský postapokalyptický film režiséra Joon-ho Bonga se natáčel u nás v ateliéru číslo 6 a v ateliéru MAX v první polovině loňského roku. Barrandovská divize Dekorace stavěla interiéry futuristického vlaku, na jehož palubě se příběh odehrává, ovšem i v dalších prostorách v Praze.

"Veškerá práce byla provedena úžasně, rozsáhlá dekorace vlaku na kardanových závěsech byla plně funkční. S požehnáním věčného motoru se na Barrandově nikdy nepřestane natáčet," uvedl na adresu Barrandova režisér filmu Joon-ho Bong.

Film vznikl na motivy komiksu Jacquese Loba a Jeana-Marka Rochetteho Le Transperceneige, který vyšel kromě Francie už jen v Korejské republice. Klaustrofobický příběh je zasazený do chladné budoucnosti roku 2031. Po neúspěšném pokusu o zvrácení globálního oteplování se z planety Země stala ledová koule a hrstka přeživších lidí cestuje po světě v přeplněném vlaku jménem Snowpiercer. Za těchto podmínek vzniká nová třídní struktura. Ti nejchudší jsou nuceni žít v zadní části vlaku, zatímco cestující z vyšší sociální vrstvy mají v přední části stroje mnohem lepší podmínky pro život. Kdosi až na konci vlaku však s tímto postavením není plně spokojený, a proto vypukne vzpoura.