Barrandov Studio gratuluje vítěznému snímku Českého lva za rok 2011. Čtyři ceny si odnesla Poupata, jejichž vznik podpořila i Filmová nadace RWE & Barrandov Studio!

Detail fotografie

Poupata režiséra a scenáristy Zdeňka Jiráského si zaslouženě odnesly čtyři sošky: Cenu za mužský herecký výkon v hlavní roli pro Vladimíra Javorského, cenu za kameru pro Vladimíra Smutného, cenu za režii a cenu za nejlepší film roku. Opět se tak potvrdily vysoké kvality tohoto sociálního dramatu, které v zárodku projektu rozpoznala i odborná komise Filmové nadace RWE & Barrandov Studia, když právě Zdeňku Jiráskému přiřkla v roce 2008 za jeho scénář 130 000 korun.

Jiráského drsná sonda do neutěšené denní reality současných průmyslových oblastí doslova kraluje loňskému roku. Poupat si všimli již filmoví kritici, kteří snímek dvěma cenami (za kameru a za Javorského excelentní herectví) vyznamenali v lednu. Poupata také míří do soutěžní sekce karlovarského filmového festivalu Na východ od Západu. A kameraman Vladimír Smutný získal za svou vynikající práci ocenění i minulý týden, kdy v pražském kině Lucerna převzal Cenu za vynikající kameramanské filmové dílo v rámci každoročně udílených cen Asociace českých kameramanů, jejichž tradičním partnerem Barrandov Studio je. Jedním z předávajících byl i obchodní ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. Tiskovou zprávu společnosti si k partneství můžete přečíst zde.