Zveme odbornou i širokou veřejnost na akce a výstavu do Vily Barrandov Studia

Detail fotografie

Diskuze s filmovými profesionály – vstup zdarma

Hlavním lákadlem Vily Barrandov Studia v MFF Karlovy Vary bude letos série veřejně přístupných dialogů s filmovými profesionály. Návštěvníci budou mít příležitost diskutovat se scenáristou Nikity Michalkova Rustamem Ibragimbekovem. Tajemství kostýmní výpravy přiblíží v praktických ukázkách výtvarnice Michaela Hořejší. O filmových dekoracích promluví celosvětově uznávaný architekt Jindřich Kočí. Trikový specialista Boris Masník vysvětlí, jak vznikaly klasické filmové triky a jak se v digitální postprodukci pracuje dnes. Diskuze jsou zdarma a nutná není ani festivalová akreditace. Denní program brzy zveřejníme.

Interaktivní výstava

Od 4. července se veřejnosti otevře interaktivní výstava, přibližující kouzelný svět režiséra-vizionáře Karla Zemana. Výstava představí originální kostýmy i interaktivní prvky, evokující tvorbu Karla Zemana, a to vše v doprovodu fotografií a dalších archivních dokumentů.

Kavárna v secesním stylu a focení s kostýmními doplňky

V prostorách expozice bude po celou dobu konání karlovarského festivalu v provozu také kavárna v secesním stylu. Pro návštěvníky je rovněž připraveno i tradičně oblíbené focení i s kostýmními doplňky v  dekoraci inspirované tvorbou Karla Zemana. Výstava samotná bude pro návštěvníky otevřena až do konce srpna letošního roku.

Industry akce

Letos jsme opět partnery Works in progress a vítězi věnujeme šek na 10 000,- EURO na služby Barrandov Studia. Ve vile pořádáme také programy Pitch and Feedback a Docu Talents from the East.

 

Program je organizován ve spolupráci s MFF Karlovy Vary, Českým filmovým centrem, Slovenským filmovým ústavem, MFDF Ji.hlava, AQS (Magicbox), utd. by content a Muzeem Karla Zemana. Mediálně nás podpořila Filmová databáze FDB.cz. VIP shuttle zajišťuje BMW Invelt.