V sobotu 10. září pořádala společnost Barrandov Studio poprvé v novodobé historii barrandovských filmových ateliérů Den otevřených dveří.

Detail fotografie

Barrandov Studio zpřístupnilo svůj areál široké veřejnosti u příležitosti osmdesátých narozenin, jichž se barrandovské ateliéry letos v listopadu dožívají. Ohlasy novinářů i obyčejných návštěvníků byly bez nadsázky nadšené. Přinášíme jen několik ukázek.

Zpravodajství ČTK: (...) Možnost projet se v historickém kočáru použitém ve filmu Nesmrtelná teta, vyfotografovat se ve vybraném filmovém kostýmu, nadabovat část filmu, zakoupit filmové plakáty nebo absolvovat komentovanou prohlídku po filmových laboratořích dnes využily stovky zájemců. První Den otevřených dveří v novodobé historii Barrandov Studio přilákal na bezplatnou návštěvu jednoho z největších a nejstarších studiových komplexů v Evropě zejména rodiny s dětmi. "Maminko, podívej se, jaký jsem silák," křičel nadšeně hoch držící nad hlavou obrovský balvan, na němž by nikdo nepoznal, že je rekvizitou vyrobenou z polystyrenu.(...)

Zprávy Rádia Praha: (...) První Den otevřených dveří v novodobé historii Barrandov Studio přilákal na bezplatnou návštěvu jednoho z největších a nejstarších studiových komplexů v Evropě zejména rodiny s dětmi. Na ploše mezi budovami u stánků s občerstvením a upomínkovými předměty mezi příchozími chodili zaměstnanci studií v historických a filmových kostýmech, takže zde lidé narazili na Sněhurku, čarodějnici, princeznu i šlechtice, kteří předváděli šermířské souboje. Na jiném místě se zájemci mohli seznámit s výrobou a údržbou kostýmů z barrandovského fundusu, který je největší půjčovnou kostýmů a rekvizit ve střední Evropě.(...)

Pražský deník: (...) Uvnitř ateliéru devět si návštěvníci mohou prohlédnout výstavku fotografií z 80 let existence studií Barrandov a také ukázku moderních dekorací. Brány, balkony či části opevnění, to vše vypadá tak věrně, že ani při pohledu zblízka není zřejmé, že je to vyrobeno z polystyrenu. Doby, kdy dekorace nesnesly bližší zkoumání, jsou již pryč. (…) Kdo chtěl, mohl v sobotu na Barrandově strávit skoro celý den. Poslední prohlídka začínala sice ve tři odpoledne, ale otevřeno bylo až do šesti. Pořadatelé nezapomněli ani na občerstvení, lavičky a toalety. Povedený den otevřených dveří se hned tak opakovat nebude, ale prohlídky fundusu, jež začaly v červenci, slibují filmaři i na další soboty v září.(...)

Fotoreportáž Pražského deníku z akce naleznete zde.

Ohlasy návštěvníků se množí i na Facebooku Barrandova zde. Všem za ně děkujeme – je to veliká pocta i důležitý závazek, kterého si celý barrandovský kopec hluboce váží.