Barrandovské kostýmy a rekvizity můžete během letošního léta vidět hned na několika výstavách

Foto: Veronika Šnajdrová
Foto: Veronika Šnajdrová


Kouzelné světy Karla Zemana
Becherova vila v Karlových Varech
4. 7. – 30. 8. 2015

Návštěvníci se mohou těšit na kostýmní originály z filmů Cesta do pravěku, Baron Prášil či Vynález zkázy. Některé z těchto unikátních kostýmů jsou veřejnosti představeny vůbec poprvé. Vystavena je i paneláž se zajímavostmi z oblasti historie filmových triků a fotografie. Výstava ale nabízí i interaktivní prvky – například trikové focení s rybou, focení s kostýmními doplňky či skládání origami.

Pohádkový Adršpach
1.5. – 31. 8. 2015
Zámek v Adršpachu

Na zámku v Adršpachu začala v květnu výstava Pohádkový Adršpach. Návštěvníci si až do konce letních prázdnin mohou prohlédnout kostýmy a rekvizity z filmů, které se natáčely v tamějších skalách - Princ a Večernice a Třetí princ. Mezi zhruba třemi desítkami kostýmů z natáčení najdete například oděv čaroděje Mrakomora či šaty princezny. Jednou z mnoha rekvizit je i stolek s kameny z Diamantových skal. 

Císařův Pekař a Pekařův císař
5. 6. – 9. 8. 2015
Jízdárna Světce u Tachova

Unikátní výstava „Císařův pekař a Pekařův císař“ nechává návštěvníky co nejvíce nahlédnout do zákulisí tohoto snímku a současně připomíná tento titul prostřednictvím dochovaných originálních kostýmů, inventáře, rekvizit a nábytku. Vybrané exponáty jsou natolik jedinečné, že získaly statut Sbírky Kuturního dědictví Ministerstva Kultury ČR. Součástí výstavy je doprovodná informační paneláž.

Peklo s princeznou
10. 6. – 30. 8. 2015
Muzeum Kroměřížska

Výstava originálních kostýmů z filmové pohádky, která se natáčela i na kroměřížském zámku a v zámeckých zahradách. Společný počin Muzea Kroměřížska a Města Kroměříž v rámci projektu Kroměříž filmová aneb po stopách filmových záběrů.