V barrandovském studiu si od 4. června můžete prohlédnout zákulisí nové pohádky Alice Nellis Sedmero krkavců i exponáty z kultovního Amadea nebo z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Foto: Veronika Šnajdrová
Foto: Veronika Šnajdrová


Amadeus a Tři oříšky pro Popelku 

Přepracovaná a rozšířená expozice střídá na Barrandově úspěšnou instalaci o hudební pohádce Tři bratři v prostoru nově pojmenovaném Filmpoint. Výstava postupuje dvěma směry - mapuje historii ateliérů i aktuální projekty studia. Výběr dochovaných kostýmních a rekvizitních originálů z Formanova mistrovského Amadea a oblíbených Tří oříšků pro Popelku Václava Vorlíčka spojuje jméno kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka ml. Vystavené originály doprovázejí fotografie, původní produkční dokumenty, ohlasy v dobovém tisku i vzpomínky účastníků natáčení.

Sedmero krkavců jako aktuální projekt 

Druhá část výstavy je „proměnlivá“ – postupně bude představovat současné projekty, na kterých se Barrandov Studio podílelo. Nyní se představuje nová česko-slovenská pohádka Alice Nellis Sedmero Krkavců. Diváci si budou moct prohlédnout výtvarné návrhy kostýmů i kostýmy samotné, rekvizity a fotografie z filmu a  přečíst si množství zajímavostí z natáčení. Děti se ale také dozví, jak Bohdanka postupovala, když měla z kopřiv vyrobit tkaninu a ušít košile. Film vchází do českých kin 2. června.

Praktické informace

Pro veřejnost je Filmpoint otevřen o víkendech od 10.00 do 16.00. Všední dny jsou pak vyhrazeny pro předem objednané skupiny. Rezervace lze zasílat na filmpoint@barrandov.cz.