V barrandovských ateliérech se právě natáčí koprodukční projekt Král Vánoc

Foto: Storm Films
Foto: Storm Films


 Celovečerní pokračování úspěšného seriálu

Divácky úspěšný norský seriál vypráví o chlapci Kevinovi, který najde z rodného městečka cestu do kouzelného světa Údolí rytířů, kde zažívá nejedno dobrodružství a sblíží se s králem. Jejich společným protivníkem je králův bratr Snerk, jenž baží po trůnu… Přestože se v seriálu podařilo dobru nakonec nad zlem zvítězit, příběh celovečerního filmu Snerkovi nabídne další příležitost dostat se k moci a hrdinové budou muset znovu prokázat svou odvahu.

Produkční spolupráce Barrandova Studia a Film Kolektivu

Natáčení v České republice produkčně zajišťuje společnost Film Kolektiv ve spolupráci s Barrandov Studiem a v klíčových pozicích na filmu participují čeští tvůrci – hlavním architektem je Robert Komárek a uměleckým maskérem Ivo Strangmüller. Producentem za českou stranu je Pavel Berčík.  „ Štáb stráví natáčením na Barrandově dva týdny. Tvůrci oceňují nejen zázemí studia, ale i řemeslnou kvalitu naší dekorační služby nebo široký výběr barrandovského fundusu,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Barrandov Studio Petr Tichý.

Skandinávské projekty se do ČR vrací opakovaně

Král Vánoc tak není prvním fantastickým příběhem ve skandinávské produkci,  na němž se podílí Barrandov Studio. V loňském roce se na Barrandově natáčel dánský projekt Dina, dcera jasnovidky. A pro norskou pohádku Cesta za vánoční hvězdou, jíž známe i z tuzemských kin, vznikly v roce 2012 v barrandovských dílnách mj. originální kostýmy.


Více se dočtete v tiskové zprávě zde.