Nejvíce Českých lvů za rok 2015 - šest - převzali v pražském Rudolfinu tvůrci filmu Kobry a užovky

Detail fotografie

Kobry a užovky zvítězily v kategoriích Nejlepší film a Nejlepší režie. Dále zabodovaly v hereckých kategoriích - ocenění si odnesli Matěj a Kryštof Hádkovi (Matěj ceny převzal i za svého bratra) a herečka Lucie Žáčková. Šestého Českého lva dostal kameraman Petr Koblovský. Čtvrtou hereckou cenu získala Alena Mihulová za hlavní roli ve filmu debutujícího Slávka Horáka Domácí péče a snímek tak proměnil jednu nominaci. Oba loňské filmy se scénářem podpořeným FILMOVOU NADACÍ tedy zabodovaly, gratulujeme.


Další úspěšné tažení zaznamenal náš koprodukční film Ztraceni v Mnichově, který si zcela oprávněně odnesl ceny za Nejlepší scénář a Střih. Velká gratulace, pánové.


Partnerský film Barrandov Studio, Sedmero krkavců režisérky Alice Nellis proměnil některé ze svých nominací a z velkého sálu Rudolfina si odnesl hned tři sošky, za Nejlepší filmovou scénografii, Nejlepší masky a Nejlepší kostýmy. Bravo!! Dalším filmem, který si odnesl ocenění a je na něm patrná stopa s logem Barrandov Studio je snímek Furiant, Ondřeje Hudečka, který získal cenu MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM. Od srdce gratulujeme.


Podrobnosti a kompletní přehled ocenění na stránkách ČFTA