Ve spolupráci s barrandovskými studii natáčí Tomáš Mašín dobovou detektivní komedii

Foto: FilmBrigade
Foto: FilmBrigade


O snímku

Film je inspirován paperbackovými kriminálními romány a vypráví o dobrodružném pátrání po tajemném vrahovi, který těsně po skončení první světové války začíná řádit ve Wilsonově, zapomenutém městě někde uprostřed Evropy. Vyšetřování vede nesourodá dvojice detektivů – zelenáč a místní policejní čekatel Josef Eisner (Vojtěch Dyk) a zkušený příslušník americké FBI Aaron Food (Jiří Macháček), kterého do střední Evropy posílá sám americký prezident Woodrov Wilson.


Barrandovský podíl

„Pokud chcete ve střední Evropě natočit dobový výpravný film, bez zázemí a služeb Barrandova se prostě neobejdete,“ uvedl producent Petr Bílek ze společnosti FilmBrigade, která film realizuje. „Nejhorší zločin ve Wilsonově je určitě nejvýpravnější český film posledních let a možná jde o nejdražší polistopadovou komedii vůbec. Když prostě chcete navazovat na filmy jako Tajemství hradu v Karpatech nebo Adéla ještě nevečeřela, musíte mít kromě financí i silné partnery.“

Na Barrandově tvůrci oblékali stovky komparzistů a epizodních rolí, vyráběli nábytek a odváželi nákladní auta plná rekvizit – těch si vypůjčili neuvěřitelných 2 400 kusů. Ocenili přitom hlavně logistiku. „Na Barrandově je všechno na jednom místě, takže při přípravách nemusíte objíždět celou Prahu. A protože je všechno pod jednou střechou, daleko lépe se vyjednávají i obchodní podmínky pronájmů a půjčovného,“ řekl Petr Bílek.