Nepropásněte v sobotu 1. září jedinečnou příležitost k unikátnímu výletu do filmového zákulisí a poznejte, jak funguje opravdová „továrna na sny“. Připravujeme tematické prohlídky celého Barrandova i bohatý doprovodný program inspirovaný filmovým zákulisím.

Detail fotografie

A co pro Vás všechno na Barrandově chystáme? Čeká na vás šest prohlídkových okruhů jednotlivými provozy filmových studií Barrandov. Stačí se jen registrovat online a zaplatit na místě symbolické vstupné. Doprovodný program je zdarma přístupný i bez rezervací.

Tematické prohlídky

Prohlídka filmového ateliéru vám přiblíží výhody studiového natáčení. Další okruh vás zavede na exteriérový pozemek studia, kde v současnosti stojí rozsáhlá dekorace historického seriálu Borgia, jehož první řadu znáte z obrazovky televize Barrandov. Budete mít možnost poznat specializovaná pracoviště filmových laboratoří a pochopit důležitost filmové postprodukce. Při návštěvě barrandovských dabingových studií si zase sami vyzkoušíte práci herce v dabingu a DVD s vlastní nahrávkou si budete moci odnést domů. A rozsáhlý barrandovský Fundus tentokrát kromě pravidelně otevíraných skladů kostýmů zpřístupní i budovu nábytku a rekvizit.

Vstupné na každý prohlídkový okruh je 50 Kč / osoba. Děti do 6ti let mají vstup zdarma. Platí se na místě v hotovosti. Na prohlídky je nutná předchozí rezervace místa a času. OMLOUVÁME SE, ALE KAPACITA PROHLÍDEK JE JIŽ VYČERPÁNA.

Doprovodný program

V oblíbené fotokostymérně si budete moci vyzkoušet filmové kostýmy a v rukou zkušených barrandovských kostymérek se proměnit v princeznu, královnu, pana krále, piráta nebo mušketýra. Vyfotografujeme Vás a hotový obrázek si budete moci rovnou i odnést na památku. V pravidelných intervalech budou na projížďky areálem studia vyrážet koňské povozy, např. kočár, který diváci znají ze snímku Princezna ze mlejna. A co by to bylo za návštěvu továrny na sny, kdyby tu lidé nepotkali nejrůznější pohádkové postavy? Skupiny historického šermu Taurus a Alotrium připravily pro diváky divadelní představení inspirovaná vybranými scénami z populárních českých pohádek. Proběhnou specializované workshopy, které zájemcům přiblíží práci barrandovských vlásenkářek a modistek nebo uměleckých maskérů, kteří vám předvedou tvorbu profesionálních filmových monster-masek. Na vaše ratolesti čeká také stan oblíbeného Animáčku.
U příležitosti Návštěvního dne se na Barrandově uskuteční 7. ročník mezinárodní soutěže uměleckých maskérů FX CON. Zúčastní se jí špičkoví maskéři z Německa, Velké Británie, Ruska, Ukrajiny, České republiky nebo Spojených arabských emirátů. Vyhlášení vítězů s přehlídkou všech kreací bude zlatým hřebem doprovodného programu.

Podrobnosti k programu a organizaci akce naleznete zde .