Do kin se řítí očekávaná mystifikační komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově

Detail fotografie

Od 22. října můžete vidět nový snímek režiséra, kterého známe jako autora úspěšných filmů Knoflíkáři, Rok ďábla či Příběhy obyčejného šílenství. Protože se jeho film z velké části odehrává na Barrandově, vstoupilo Barrandov Studio, jehož snahou je podporovat domácí filmovou tvorbu, do projektu jako koproducent.

„Vážíme si originálního přístupu, svérázné poetiky a smyslu pro nadsázku režiséra Petra Zelenky a i proto jsme jeho projekt velmi rádi podpořili,“ uvedl generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. 

Anotace filmu… ovšem nemusí to být tak, jak se na první pohled zdá

Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Na trailer se můžete podívat zde.

Barrandov Studio je tradičním koproducentem (nejen) českých filmů. Má za sebou takové tituly jako například Fair Play, Colette, Ve stínu či O rodičích a dětech. Kompletní seznam najdete tady.