Fundus Barrandov Studia je často vyhledáván zahraničními produkcemi, což potvrzuje i zájem britské produkční společnosti Raw Television, která v Rumunsku připravuje seriálový projekt Harley & The Davidsons.

Detail fotografie

První série projektu má rozpočet okolo 22 mil. USD. V hlavních rolích seriálu se představí například Michiel Huisman (Game of Thrones), Robert Aramayo (Game of Thrones), Bug Hall (The Little Rascals Save the Day), Stephen Rider (Daredevil) a Jessica Camacho (Sleepy Hollow). Seriál představí dva devatenáctileté nadšence, kteří na dvorku vybudovali světoznámou firmu.

Kostymérky Gersha Phillips a Carly Griffith si ve Fundusu vybraly více než stovku kostýmních kompletů z období secese. Projekt je sice zaměřen zejména na muže, ale kromě pánských kostýmů byly zapůjčeny i dámské secesní kostýmy. Alexandru Dinca (propmaster projektu) a jeho tým s i  z našeho inventáře zapůjčil desítky kusů nábytku, rekvizit a dekoračních látek.

Vybrali jsme pro Vás několik zajímavostí z historie konkrétních kusů inventáře, který je nyní pro natáčení tohoto projektu zapůjčeno:

Etažér  (NAB – 730-41500) je pro rekvizitní výpravy pro svou nenápadnost velmi oblíbený. Byl použit při natáčení českých projektů První republika, Expozitura, Všechny moje lásky, Wilsonov, Já, Mattoni a Bába z ledu. Své místo si našel i v řadě zahraničních např. Tannbach,  Moap, Legends 2, Gotthard, Hory a kamení, Last Visa, Allmen, Charité. Nyní doputoval až do Bukurešti na projekt  Harley & The Davidsons.   

 

Křeslo (NAB  012-00801.1.) se objevilo v několika projektech natáčených v ČR jako např. německý projekt Hebamme, čínský projekt Last Visa, ale půjčovali jsme jej také do Litvy pro natáčení britské minisérie Válka a Mír. 

 

Koberec (DEK 90-312), který sice vypadá opotřebovaně, je pro architekty a rekvizitáře „pokladem“. Mohli jste jej vidět v pohádce Princezna a písař. Koberec byl loni půjčen na natáčení snímku pojednávajícím o atentátu na Heydricha Anthropoid (hl.role Jamie Dornan, Cillian Murphy) nebo v novém díle NávštěvníkůJeanem Reno a Christianem Clavierem.  Koberec cestoval i do Rumunska, aby si zahrál v nově připravovaném filmu Masaryk.

 

Lampa (ELE 01-7-94), kterých máme celou kolekci, bude součástí dekorací projektu Harley & The Davidsons. Objevila se také ve filmu Lída Baarová a můžete ji také hledat po uvedení nového filmu Masaryk.