Dramatické finální scény koprodukčního dramatu Anthropoid, který zachycuje události atentátu na Heydricha, se začínají natáčet v barrandovských ateliérech.

Jan Kubiš a Josef Gabčík, ilustrační snímek (zdroj: Vojenský historický ústav)
Jan Kubiš a Josef Gabčík, ilustrační snímek (zdroj: Vojenský historický ústav)

Natáčení britsko-českého dramatu Anthropoid se Cillianem Murphym a Jamie Dornanem se právě přesunulo na Barrandov. Režii má na starosti Sean Ellis, v jedné z dalších rolí se objeví i česká herečka Aňa Geislerová.

Dekorace o rozměrech 15 x 35 x 14 metrů vznikala v jednom z barrandovských ateliérů osm týdnů a na stavbě se podílelo 40 lidí. „Byla to náročná stavba. Například strop vážící asi 16 tun byl vyroben zvlášť na zemi a po té vytažen nahoru na 38 řetězových kladkách,“ vysvětluje vedoucí barrandovské stavby Štěpán Červený a dodává: „Poté jsme obě boční stěny, vysoké 7, 5 metru, osadili na kolečka a přesunuli pod strop.“ Stavba byla náročná i na spotřebovaný materiál.

Barrandovští pracovníci využili 910 pytlů betonu a 300 pytlů omítky, dále 3 300 m2 deskového materiálu či 90 m2 skla. Vyráběly se také modely, formy a odlitky štuků na zdobení. Vznikla tak impozantní a autentická dekorace kostela, v němž se parašutisté po atentátu skrývali a svedli svůj závěrečný boj.