Fundus Barrandov Studia se v sobotu 5. května vrátí k úspěšnému tématu českých hudebních filmů a muzikálů. Těšíme se na vás s Nocí na Karlštejně nebo Šíleně smutnou princeznou.

Detail fotografie

Pozornost bude zaměřena hlavně na muzikál Noc na Karlštejně a na „popovou pohádku“ Šíleně smutná princezna. „Ve filmu Noc na Karlštejně zaujme diváka nejen výborný text a skvělá hudba, ale i typicky barevné kostýmy ušité podle středověké módy. Návštěvníci se k filmu dozvědí i další zajímavosti. Například proč je paruka Jany Brejchové alias manželky Karla IV. ve skutečnosti zrzavá a ne blond, jako ve filmu,“ uvádí ředitelka Fundusu Věra Krátká. „A k Šíleně smutné princezně jsme mimo jiné připravili kolekci kostýmů Heleny Vondráčkové, včetně speciální verze smutečních šatů, kterou si ve filmu oblékl Josef Kemr. A chybět nebudou ani postavy poťouchlých rádců X a Y i s futuristickými brýlemi,“ doplňuje Věra Krátká. Návštěvníci samozřejmě uvidí i velký počet dalších kostýmů ze sbírek kostýmního Fundusu Barrandov studia, který dnes čítá více než 250 000 kusů.

I tentokrát prohlídky doplní bohatý doprovodný program. Návštěvníky budou bavit dámy a kavalíři ze skupin historického šermu Alotrium a Taurus, a ve spolupráci s firmou Fotolab je připraveno oblíbené focení v historických kostýmech.

Komentované prohlídky pro vás připravujeme pravidelně, každou první sobotu v měsíci, kromě července, kdy se barrandovský Fundus představí na festivalu v Karlových Varech. Na první červnovou sobotu je ovšem přichystána specialita: Dětský den v barrandovském Fundusu. „Na děti i jejich rodiče čeká spousta tematických her a atraktivních doprovodných akcí. Výjimečně v tento den také zpřístupníme budovu Fundusu nábytku a rekvizit, v níž návštěvníkům představíme další netušené poklady z historie barrandovské filmové výpravy,“ zve Věra Krátká.

Pozor, nutná rezervace!

Neváhejte a napište nám na prohlidky@barrandov.cz. Pro další informace o cenách, možnostech rezervací nebo cestě na Barrandov se podívejte sem.