Pro letošní rok chystáme zatím pět výstavních projektů.

Výstava na zámku v Telči
Výstava na zámku v Telči

Originály filmových kostýmů z klasických českých pohádek i dalších snímků si budou moct v průběhu letošní turistické sezóny prohlédnout návštěvníci vybraných hradů, zámků i muzeí.

Od dubna do září je veřejnosti přístupná výstava na zámku v Telči nabízející průřez více než třiceti filmy, které se zde natáčely. Barranovský Fundus pro návštěvníky v rámci expozice připravil i dochované kuriozity ze svých sbírek.

V Horšovském Týně bude od června do října letošního roku pro návštěvníky připravena výstava jedné z nejoblíbenějších filmových pohádek S čerty nejsou žerty.

Galerie Kladenského zámku otevírá ve spolupráci s námi 12. června expozici kostýmů z pohádek Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka a Princezna ze mlejna, která potrvá do 17. srpna.

Spolu s městem Kroměříž pořádáme také výstavu kostýmů ze seriálu Arabela, a to v Muzeu Kroměřížska. Jako bonus zde návštěvníci uvidí také obrovskou plyšovou housenku a motýla, které bylo možné v době natáčení, kdy ještě neexistovaly počítačové triky, rozhýbat.

Ve stejnou dobu bude k vidění také expozice v Karlových Varech v prostoru Becherovy vily. Vystavovat se budou kostýmy a rekvizity z filmů, které se v Karlových Varech natáčely.

Podrobnější informace o výstavních projektech Barrandov Studia najdete zde.