V českých kinech startuje nový film režiséra Jiřího Stracha, do něhož jako koproducent vstoupila i společnost Barrandov Studio. V hlavních rolích Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý.

Detail fotografie

Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl…

Oba hlavní herečtí představitelé se na plátně scházejí symbolicky po více než čtyřiceti letech (od trezorového filmu Karla Kachyni Ucho) a v příběhu jedné pozdní lovestory (nebo ne?) jim sekundují další herecké osobnosti jako Taťána Medvecká, Jiří Trojan, Aňa Geislerová nebo Marek Taclík.

Společnost Barrandov Studio se projektu účastní jako koproducent a v našich ateliérech se přímo odehrává hned několik z klíčových scén snímku. Jakou roli Barrandov ve filmu sehraje, se ovšem už musíte přijít podívat sami. My nesmíme ani naznačovat. Podívejte se na stránky snímku zde.

Foto: BUC-Film, Alan Pajer