Barrandovský kostýmní Fundus pořádá během následujících červencových sobot komentované prohlídky pro širokou veřejnost.

Detail fotografie

 Jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka kostýmy z pohádek jako Tři oříšky pro Popelku nebo Šíleně smutná princezna, z komedie Císařův pekař - Pekařův císař nebo z muzikálu Starci na chmelu máte nyní na Barrandově. Svou sbírku filmových kostýmů zpřístupní v červenci prostřednictvím komentovaných prohlídek barrandovský kostýmní Fundus. Během tří sobot - 16., 23. a 30. července - si budou moci všichni filmoví fanoušci prohlédnout kostýmy ze stovek filmů a pohádek. Nyní poprvé v historii nabízí Fundus prohlídky nejen pro organizované skupiny, ale i pro širokou veřejnost, a to v časech od 10, 12, 13 a 15 hodin.

Vstupné je stanoveno na 120 Kč pro dospělé, 60 kč pro děti do patnácti let a 80 Kč pro důchodce. Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti činí 300 Kč. Prohlídky jsou otevřeny všem zájemcům a program, z veliké části zaměřený na nejznámější filmové pohádky, je uzpůsoben i pro malé děti. Na své si ale přijdou i zájemci o historii módy či kostýmního výtvarnictví.

K budově kostýmního Fundusu se dostanete vstupem do areálu Barrandov Studia (Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5) přes zadní vjezdovou vrátnici z ulice Geologická, MHD pak z tramvajové zastávky K Barrandovu (č. 12, 14, 20) či z autobusové Na Vrškách (246, 248,192).