Historie a současnost kostýmního a rekvizitního Fundusu Barrandov Studia v kostýmních a rekvizitních originálech od Amadea až po nejnovější zakázky společnosti.

Detail fotografie

Barrandov Studio si za osmdesát let své existence vydobylo postavení jednoho z nejdůležitějších studiových komplexů v Evropě, a to především díky skvělé řemeslné úrovni místních odborníků.

Interaktivní výstava navazuje na úspěšnou loňskou expozici v Galerii umění Karlovy Vary, která připomněla osmdesát let filmového řemesla na Barrandově. Letošní prezentace, připravená v prostorách nově zrekonstruované Becherovy vily, se zaměřuje na historii i současnost kostýmního a rekvizitního fundusu Barrandov Studia. První část tematicky rozčleněné výstavy návštěvníkům přiblíží klíčový snímek novodobé historie Barrandova, Formanova oscarového Amadea. K vidění zde budou dochované kostýmní originály podle návrhů Theodora Pištěka, dobové dokumenty i fotografie ze zákulisí kostýmní výpravy tohoto projektu. V další části vystavené kostýmní originály a další dokumenty ze zákulisí populární pohádky Nejkrásnější hádanka připomenou historickou doménu Barrandova, která práci fundusu charakterizuje i dnes – právě tvorbu pohádek a filmů pro děti a mládež. A současnou éru barrandovského fundusu představí kostýmní originály z nedávno realizovaných zahraničních zakázek jako Hořící keř, Královská aféra a V. I .J., nebo koprodukčních projektů společnosti Kastelánka a Ve stínu režiséra Davida Ondříčka.

Expozice bude otevřena od soboty 30. června až do září 2012. Na slavnostní sobotní vernisáž naváže přibližně od 13.30 hodin průvod herců a statistů v kostýmech připomínajících mozartovskou epochu na lázeňské promenádě. Přidejte se k nám i vy!