První životopisný hraný příběh televizní stanice National Geographic

Detail fotografie

Na motivy jedné z nejprodávanějších knih Waltera Isaacsona „Einstein: jeho život a vesmír“ vznikl velkolepý seriál pro televizní stanici National Geographic Génius. Životopisný hraný příběh o deseti epizodách vypráví o tom, jak vynalézavý a nepoddajný patentový úředník Einstein, který zápolil s komplikovaným manželstvím, a který měl problém získat učitelské místo i doktorát, odhalil svou teorií relativity tajemství atomu a vesmíru. Vedle mimořádných vědeckých výsledků zachycuje snímek jeho buřičskou povahu, politický aktivismus, rodinný život a složité osobní vztahy.

Slavného vědce si v mladém věku zahraje anglický básník a muzikant Johnny Flynn, v pozdějším věku se role zhostí Oscarem ověnčený Geoffrey Rush. Ve vedlejších rolích se dále představí Emily Watson či Seth Gabel.

První díl seriálu natočil oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše), další dvě epizody dostal na starost zkušený seriálový tvůrce James Hawes (Doctor Who, Black Mirror).

Seriál vznikal mimo jiné v ateliérech Barrandov Studia, které se postaralo rovněž o stavbu dekorací. Pro natáčení bylo zapůjčeno také množství rekvizit a kostýmů z barrandovského Fundusu.

V České republice má seriál premiéru 23. 4. 2017 na National Geographic Channel a bude se vysílat ve 171 zemích (celkem ve 45 jazycích).

Podívejte se, jak se seriál natáčel.