Série praktických filmových workshopů pražské FAMU

Detail fotografie

Projekt Free cinema! olé nabídne dvě linie: teoretickou i praktickou. Teoretická nabídne od pondělí do středy tematická setkání s předními osobnostmi české kinematografie (viz oddíl veřejný program). Praktická otevírá sérii jednodenních filmovýh workshopů.

V rámci těchto jednodenních dílen vzniknou každý den 2-3 krátké filmy. Každý účastník bude mít výjimečnou možnost realizovat své nápady za asistence zkušených lektorů a pomocí profesionální filmové techniky, která bude k dispozici. Dokončené filmy budou každý večer prémiovány na webu FREECINEMA.CZ a na informačních kanálech facebook a youtube, kde se utkají v soutěži o nejlepší krátký film. Ceny do soutěže poskytla společnost SONY.

Filmové dílny i panelové diskuze jsou otevřeny široké veřejnosti! Není nutná žádná vlastní technika, ani znalost procesu natáčení. Stačí chuť a nadšení! Už nyní sledujte aktuální informace na oficiálním Facebooku.

Jak se přihlásit na dílny a diskuze?

Na praktické filmové dílny fungují elektronické přihlášky, kam budete moct vložit svůj nápad na projekt, který půjde zvládnout až po finální střih během jednoho dne. Přihlašujte se na www.freecinema.cz. Dílny se můžete zúčastnit i bez přihlášení, ale kapacita je omezeny pro každý den zvláště na 30 lidí.

Přednášky, které na dílny navazují, jsou veřejně přístupné, zdarma a bez předchozí registrace. Viz zde.

Průběh praktických dílen

KDY?

Každý den od neděle (1.7.) do středy (4.7.). Jednotlivé dny na sebe nenavazují, každý den workshopu vzniká prostor pro nové projekty, které musí být natočeny za jeden den.Každý den budete mít možnost vybrat si ze tří tvůrčích skupin: DOKUMENTÁRNÍ FILM, HRANÝ FILM, EXPERIMENT. 

  • 10:00 Pitching (představení námětů a rozdělení do tří tvůrčích skupin) 
  • Realizace
  • 21:00 webová premiéra (mezní hodina pro finální střih a umístění filmů na web)
KDE?

Interaktivní galerie Karlových Varů v Becherově vile 
 

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže s projekcí všech vyrobených filmů: PÁTEK 17:00 (5. července)