Filmová nadace RWE & Barrandov Studio rozdělila scenáristům 460 tisíc korun

V jubilejním 10. kole byly v úterý 1. února rozdány finanční odměny Filmové nadace RWE & Barrandov Studio pro slibné scenáristické projekty.

Vítězové druhého kola výběrového řízení roku 2010 převzali na tiskové konferenci symbolické šeky v celkové hodnotě 460 000 Kč. V kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů si za svůj scénář Rodinný kruh odnesl šek na částku 120 000 Kč Roman Kozák. Stejný finanční příspěvek obdržela za projekt Mamája Evita Naušová. O polovinu nižší sumu (60 000 Kč) získal Eugen Liška za dílo Půlnoční míle. V kategorii literární příprava televizní dramatické tvorby do stopáže maximálně 50 minut nadace podpořila částkou 80 000 Kč Annu Mikulkovou za dílo Hra na schovávanou. Daniela Fischerová získala za svůj námět To nejlepší nás ještě čeká 60 000 Kč a Ladislav Vejvoda za projekt Úlet na Západ obdržel 20 000 Kč.

„Mezi žadateli o příspěvek nadace byli doposud úspěšnější profesionální tvůrci. Chtěli bychom se proto zaměřit na zvýšení šancí začínajících autorů. Od loňského roku jsme naše aktivity rozšířili ještě o vzdělávání," uvedla Zuzana Horová, předsedkyně správní rady Filmové nadace RWE & Barrandov Studio. „V listopadu jsme ve spolupráci s MEDIA Desk a programem MIDPOINT uspořádali dvoudenní workshop nazvaný miniMIDPOINT. Zaměřen byl na dramaturgii a vývoj scénářů. Studenti FAMU i nadací dříve ocenění autoři mohli využít zkušeností renomovaných dramaturgů při dopracování svých literárních předloh. Vzdělávací aktivity by měly pokračovat i v letošním roce," dodala Z. Horová.
Filmová nadace RWE & Barrandov Studio přijala v tomto kole výběrového řízení 88 projektů od 66 autorů. Mezi žadateli bylo tentokrát 32 žen a 34 mužů. V kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů posuzoval výbor nadace 45 děl. Ve druhé kategorii literární příprava televizní dramatické tvorby to bylo 43 projektů.

Při předání symbolických šeků bylo zároveň vyhlášeno první kolo výběrového řízení pro rok 2011. Zájemci mohou tentokrát své žádosti posílat v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů. Termín uzávěrky přihlášek je již tradičně 31. března 2011.

Pro více informací o činnosti Filmové nadace navštivte oficiální internetové stránky zde. V sekci Tiskové centrum naleznete také tiskovou zprávu ke včerejšímu předávání.