Natáčeno v Barrandov Studiu

Detail fotografie

Gratulujeme tvůrcům satirické komedie Králíček Jojo (Jojo Rabbit) k řadě získaných filmových cen a nominací!

Film měl v USA premiéru 18. 10. 2019 a od té doby stačil nasbírat úctyhodnou řadu filmových cen a nominací. Hned na podzim získal Cenu diváků pro nejlepší film na MFF v Torontu. Taika Waititi obdržel za nejlepší adaptovaný scénář britskou filmovou cenu BAFTA i cenu americké Akademie filmového umění a věd Oscar. V obou případech film získal po 6 nominacích. Jedna z nominací na Oscara patřila české výtvarnici a scénografce Noře Snopkové! Scénář filmu byl dále oceněn také Sdružením amerických scenáristů (Writers Guild Award) a další ceny získal od řady amerických asociací - cenu za casting, kostýmy, hudbu, střih či nejlepšího mladého herce.

O čem příběh Králíčka Jojo vypráví?

Jojo si to užívá. Jako správný malý kluk má spoustu kamarádů v Hitlerjugend, nej-přítele Yorkiho a pak ještě jednoho kamaráda imaginárního – Adolfa Hitlera. Prostě pohoda. Dokud nezjistí, že jeho maminka ukrývá židovskou dívku.

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží.

Režisér Taika Waititi ztvárnil příběh z druhé světové války se svým osobitým stylem humoru. Pro natáčení si vybral Českou republiku, interiérové scény vznikaly v barrandovských ateliérech.

Na trailer se můžete podívat zde.