Detail fotografie

Ve středu 16. srpna měl premiéru další koprodukční film Barrandov Studia Po strništi bos. Na šestý film tandemu Svěrák & Svěrák se za první víkend přišlo podívat 120.996 diváků.

„Máme radost. Film je v kinech teprve pár dní a někteří diváci ho už stihli vidět třeba i dvakrát. A hlásí nám, že si ho užili podruhé ještě víc, než napoprvé. To by přece potěšilo každého tvůrce!“ řekl režisér Jan Svěrák v reakci na výsledky návštěvnosti.

Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby otce a syna Svěrákových – tetralogii o jedné generaci. „Když ty čtyři filmy (Obecná škola, Kolja, Vratné lahve a Po strništi bos) dáte za sebe, tak můžete na pozadí osudů jednoho hrdiny pozorovat velkou část naší historie ve dvacátém století,“ vysvětlil režisér Jan Svěrák, který do hlavních rolí rodičů dětského hrdiny Edy obsadil Terezu Voříškovou a Ondřeje Vetchého. Diváci také uvidí v dalších rolích například Jana Třísku, Oldřicha Kaisera, Petru Špalkovou, Hynka Čermáka či samotného Zdeňka Svěráka. Malého Edu hraje dětský herec Alois Grec.

Na trailer filmu se můžete podívat zde.