Vyražte v sobotu 21. července na zámek Horšovský Týn zažít den s Popelkou, který pro vás speciálně připravil barrandovský Fundus.

Detail fotografie

Ve spolupráci s barrandovským Fundusem proběhne na zámku Horšovský Týn speciální den s pohádkou Tři oříšky pro Popelku, který nabídne bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Akce se uskuteční od 10.00 do 16.00 hodin.

Odborný komentář pracovníků Fundusu k instalované expozici
V zámeckých prostorách je již od května k vidění unikátní kolekce všech dochovaných kostýmních originálů z populární pohádky Tři oříšky pro Popelku. „Den s barrandovským Fundusem doprovodí historické artefakty odborným výkladem k historii kostýmní a rekvizitní výpravy. Naši odborníci seznámí návštěvníky s realitou natáčení Vorlíčkova mistrovského kousku a vysvětlí, v čem se práce kostýmní a rekvizitní výpravy už v dnešní době liší,“ zve do Horšovského Týna ředitelka Fundusu Věra Krátká.

Fotogalerie k historii a současnosti Fundusu i divadelní představení
S širším kontextem celé expozice, tedy s historií a současností práce Fundusu Barrandov, seznámí zájemce instalovaná fotografická galerie. V pravé poledne a od tří hodin odpoledne budou součástí programu divadelní představení s vybranými scénkami ze slavné pohádky. Představení přichystala skupina historického šermu Taurus.

Fotokostymérna na zámku
Během celého dne bude na zámku zřízena také oblíbená barrandovská fotokostymérna. „Všichni návštěvníci si pod rukama našich zkušených kostymérek budou moci vyzkoušet dobové kostýmy, vzniklé v barrandovských dílnách, a fotografii sebe i svých blízkých si rovnou ze zámku i odnést na památku. Zámek Horšovský Týn bude bezesporu nezapomenutelnou kulisou fotografiím malých i velkých fanoušků pohádek, kterým tu nabídneme jedinečnou příležitost převtělit se v krále, královnu, princeznu nebo třeba mušketýra,“ doplňuje Věra Krátká.

A praktické informace k návštěvě zámku? Podívejte se na oficiální stránky zámku zde.