Režisér úspěšného filmu Ve stínu (koprodukce Barrandov Studia), jenž se hodlá utkat o populárního amerického Oscara, byl vybrán do prestižního výběru světových tvůrců, které stojí za to sledovat: "10 Directors To Watch" magazínu Variety.

Detail fotografie

Režisér filmu Ve stínu, který reprezentuje Českou republiku v boji o nominace na Oscara, David Ondříček dosáhl již nyní významného úspěchu na americkém kontinentu. Byl vybrán do prestižní přehlídky „10 Directors To Watch“, kterou organizuje renomovaný světový filmový časopis Variety. Režiséři vybraní redakcí časopisu jako osobnosti, kterým je třeba věnovat pozornost, se představí v lednu 2013 na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs.

„Zařazení do 10 Directors To Watch nesmírně potěšilo,“ přiznává režisér David Ondříček. „Informaci jsem dostal právě, když jsme s producentem Kryštofem Muchou dokončovali propagační cestu s filmem Ve stínu v Los Angeles. K množství pozitivních reakcí na náš film a ke kladným recenzím v americkém filmovém tisku se přidalo i toto prestižní ocenění, které vnímám především jako zhodnocení práce právě na filmu Ve stínu. Jsem velice rád, že naděje, které jsme do filmu Ve stínu vkládali, se naplnily a náš film má šanci představit se a snad i uspět před náročným americkým publikem v konkurenci těch nejlepších,“ dodává David Ondříček.

Spolu s tvůrci filmu Ve stínu nyní s napětím očekáváme vyhlášení užšího výběru pro oscarové nominace, které naznačí další šance tohoto strhujícího dramatu.