Také našich služeb a ateliérů využívá produkce temného thrilleru ze Sovětského svazu padesátých let s Tomem Hardym a Noomy Rapace v hlavních rolích. Servis pro natáčení v ČR zajišťuje společnost Stillking Films.

Detail fotografie

Snímek vzniká v produkční dílně slavného Ridleyho Scotta, režíruje jej Daniel Espinosa. Ten si v rodném Švédsku získal zaslouženou pozornost akční kriminálkou Snadný prachy, v Hollywoodu potom v loňském roce uvedeným mystery thrillerem Nepřítel pod ochranou, který ozdobila účast hvězd Denzela Washingtona nebo Ryana Reynoldse.

Píše se únor 1953. Do Stalinovy smrti zbývá zhruba měsíc. Lva Stěpanoviče Děmidova, bývalého vojáka, nyní příslušníka tajné policie, požádá jeho přítel, aby znovu otevřel případ úmrtí jeho syna. Nevěří totiž, že šlo o nehodu. Děmidov je po počátečních pochybách stále více přesvědčen, že je na stopě sériového vraha. Jenže zločinnost v zemi Sovětů vlastně neexistuje, a tak se vyšetřovatel dostává do stále větších profesních i osobních potíží.

Snímek vyrábí pro Summit Entertainment společnost Scott Free v koprodukci se Stillking Films (producenti Matthew Stillman a David Minkowski).