Detail fotografie

Koprodukční pohádka Barrandov Studia Čertí brko vstupuje do kin 29. 11. 2018. Do hlavních rolí obsadil režisér Marek Najbrt Jana Cinu, Judit Bárdos, Ondřeje Vetchého, Jana Budaře, Marka Daniela, Janu Plodkovou a další.

Příběh nás zavede do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní, kteří tu žijí běžným životem řemeslníků nebo sedláků možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány místní pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko. Jednoho dne však přestane fungovat.

Lucifer se rozhodne pověřit doručením nového čertího brka na pobočku Pervidle trochu zmateného čerta Bonifáce.  Je to ten nejlepší úkol, aby se mladý čert otrkal ve světě. Bonifác se vydává do Pytlova a hned jeho první zkušeností je, že mu zdejší šejdíř kouzelné brko ukradne. Tím se zpustí řetěz událostí, kdy Pytlov ovládnou místní vychytralci, lenoši a podvodníci, jimž se nakonec podaří uvěznit i samotného vládce pekel. Je na Bonifácovi, aby v sobě našel ty nejlepší vlastnosti a osvobodil Pytlov, Lucifera i získal srdce krásné Markétky.

„Pohádky obecně vytváří základní hodnoty  hlavně u dětí, a proto jsme chtěli v téhle pohádce jasně ukázat dobro a zlo a platí to, co říkáme na konci příběhu: kdo chce zrušit peklo a slibuje lidem ráj, tak to často myslí úplně opačně. To by si děti měly uvědomit a dát si pozor, když se v životě s někým takovým setkají,“ vysvětlují producenti Ondřej Beránek a Martin Hůlovec poslání a hlavní myšlenku pohádky Čertí brko.

Pohádka Čertí brko nabízí nejen chytlavý příběh s jasnými aktualizacemi, ale také mimořádné výtvarné řešení. „Klíčem k výtvarnému pojetí je baroko. Ne však to pro pohádku často typické, tj. lidové a infantilně zjednodušené. V našem případě se jedná o baroko rané – tedy sofistikované, oduševnělé, pro pohádkové účely jen vhodně upravené a doplněné o atributy současnosti,“ vysvětluje Marek Najbrt, proč se rozhodli přizvat ke spolupráci jako autora výtvarné koncepce Roberta Smolíka.

„Podařilo se dát dohromady perfektní tým skvělých lidí, scénář, který byl základem a na kterém se hodně pracovalo, je podle našeho názoru vtipný, chytrý, dali jsme si hodně záležet na všech složkách – kostýmy, výprava, celé výtvarné řešení, a  proto věříme, že se to bude lidem líbit, a humorem a vtipem pohádka  uspěje,“ říkají producenti Ondřej Beránek a Martin Hůlovec.

Na trailer se můžete podívat zde.