Barrandov Studio opět partnerem předávání prestižních cen

Detail fotografie

V sobotu 24. ledna se budou v pražském divadle Archa předávat Ceny české filmové kritiky. I letos se společnost Barrandov Studio stala partnerem slavnostního večera. Mezi nominovanými je navíc snímek Andrey Sedláčkové Fair Play, který vznikl v barrandovské koprodukci. 

Cílem Cen české filmové kritiky je upozornit na nejlepší filmové počiny roku, nové objevy a naděje české kinematografie nestranným pohledem profesionálních filmových novinářů. Během čtyř ročníků si tyto ceny získaly pevné místo mezi výročními anketami. 

Barrandov Studio je dodavatelem dekorace pro slavnostní večer, podle návrhu architekta Davida Cajthamla. „Spolupráce s kolegy z Barrandova jde vždy skvěle od ruky. Každý rok se zaměřujeme na prvky obecně spojené s prací filmového kritika. Loni to byly klávesnice psacího stroje, letos je to pak jeden z nejdůležitějších pracovních nástrojů – sedačka v kině.“ říká ke spolupráci autor dekorace.

Nejvíce nominací v letošním roce získaly filmy Cesta ven režiséra Petra Václava, Pojedeme k moři debutujícího Jiřího Mádla a Fair Play. Dalším filmem mezi nominovanými, do jehož vzniku Barrandov Studio vstoupilo partnersky, je snímek Hany, nominovaný v kategorii nejlepší kamera.