Barrandov Studio ocenilo loni v Karlových Varech vítězný projekt prezentací Works in Progress - a film režisérky Eliny Psykou "The Eternal Return of Antonis Paraskevas" byl na letošním Berlinale vybrán do sekce Forum.

Detail fotografie

Intimní ironický příběh se odehrává v současném Řecku. Bývalý úspěšný moderátor zinscenuje s uvadající popularitou a koncem kdysi milované show svůj vlastní únos. Uniká do jednoho opuštěného hotelu, kde se najednou může oddat všem podivuhodnostem života, které mu dříve unikali. Více o filmu zde.

Barrandov Studio věnovalo producentům snímku (společnosti Guanaco a Stefi Productions) poukaz na odběr služeb v hodnotě 10 tisíc Euro na loňském karlovarském filmovém festivalu, coby jednoznačně nejpozoruhodnějšímu projektu tehdejšího výběru prezentačního panelu evropských rozpracovaných filmů Works in Progress. "Tvůrci tyto zdroje využili v postprodukci snímku, realizovali jsme pro ně HD scan dodaného materiálu, s přesnými požadavky na výběr určitých segmentů filmu k dalšímu postprodukčnímu zpracování," uvedl vedoucí barrandovských filmových laboratoří Pavel Jelen.

Řecký snímek bude na festivalu představen ve světové premiéře poprvé v pondělí 11. ledna, v rámci sekce The Forum, která se věnuje originálním a neotřelým filmům. "Jedná se o první zkušenost našich laboratoří s řeckými partnery a jsme rádi, že vyvrcholila právě uvedením na prestižním festivalu Berlinale," řekl místopředseda představenstva Barrandov Studia Petr Tichý. "Je skvělé, že k vynikajícímu filmařskému výsledku mohla přispět i naše práce."

Na festivalu budou v rámci Evropského filmlového trhu představeny i tři další snímky s podílem Barrandova: především mezinárodně úspěšná retro kriminálka Ve stínu, jejímž je Barrandov Studio hrdým koproducentem. A dále westernově laděný snímek z porevolučního Polska Yuma a sociální drama polské režisérky Miry Fornay Můj pes Killer, které bylo navíc čerstvě oceněno na festivalu v Rotterdamu. Tyto dva snímky spojuje i to, že prošly právě postprodukčními pracemi v našich filmových laboratořích.