Barrandov Studio hostilo Beefeater MIXLDN Bartender Competition

Detail fotografie

Oficiální část mezinárodní barmanské soutěže Beefeater MIXLDN Bartender Competition se konala v reprezentativních prostorách filmových ateliérů na Barrandově, kam barmany a členy poroty přivezla 11,5 m dlouhá limuzína.

Úkolem barmanů bylo vymyslet drink inspirovaný filmem odehrávajícím se v Londýně a obsahujícím gin Beefeater Dry nebo Beefeater 24. Takových filmů v Barrandov Studiu vzniklo hned několik a tak nebylo překvapením, že se celkový vítěz trefil a namíchal drink, jehož inspirací byl film "Z pekla" (From Hell, režie Albert Hughes, hlavní role Johnny Depp), který se v barrandovských ateliérech natáčel. V neoficiální části, která proběhla v hotelu Hilton, ocenili diváci drink s názvem "Oliver Twist" inspirovaný filmem režírovaným Romanem Polanskim, který svůj film též natočil v ateliérech a na pozemku Barrandov Studia.  

Drink s názvem "Z pekla" olomouckého barmana Marka Vybírala se sestává z 60 ml Beefeateru, 20 ml domácího cordialu z červeného vína, který je infuzován růžemi a kořením, a třemi kapkami absintu Pernod.

Petr Novotný z pražského Hemingway baru svého "Olivera Twista" namíchal ze 40 ml Beefeateru, 10 ml bezového cordialu, několika kapek domácí chmelové tinktury a šampaňského Perrier-Jouët.