V rámci Hradozámecké noci, které se dne 31. srpna zúčastní přes šedesát hradů a zámků, se představí i barrandovský Fundus, a to jak fotokostymérnou, tak výstavou Cirkus Humberto.

Detail fotografie

Na zámku v Horšovském Týně se budou moci zájemci za asistence profesionálů z Barrandov Studia vyfotit ve filmových kostýmech a domů si na památku odnést fotografii. Oficiální začátek Hradozámecké noci je sice stanoven až na 19 hodin, barrandovská fotokostymérna se ale zájemcům otevře už ve dvě hodiny odpoledne.

Dalším lákadlem Horšovského Týna jsou noční prohlídky výstav, které se zde konají. Tým barrandovského Fundusu zve do expozice kostýmních originálů a rekvizit z televizního seriálu Cirkus Humberto, která nabízí ucelenou kolekci čtyřicítky dochovaných originálů, jež tvořily základ kostýmní a rekvizitní výpravy seriálu. Tato kolekce je představena veřejnosti vůbec poprvé v historii. Výstava zároveň přibližuje vznik tohoto kultovního seriálu prostřednictvím vzpomínek pamětníků a doposud nepublikovaných dokumentů z archivu naší společnosti. Expozice bude na zámku k vidění do 30. září.

Na návštěvníky Hradozámecké noci čeká i na dalších hradech a zámcích řada podvečerních, večerních a nočních programů jako například historické i pohádkově-strašidelné prohlídky, koncerty klasické i moderní hudby, ukázky poezie či performance...

Věděli jste, že...

...Barrandov Studio nabízí realizaci výstav na klíč, ale na základě posouzení jednotlivých projektů je možné, zapůjčit části inventáře i pro komerční výstavní či prezentační účely? Více o aktuálních expozicích, které jsme realizovali, naleznete zde. Stejně tak funguje náš Fundus i jako půjčovna kostýmů pro veřejnost. A rovněž naši fotokostymérnu, kterou připravujeme i právě do Horšovského Týna, si můžete objednat takříkajíc "přímo na míru", třeba jako atraktivní doplněk Vaší společenské akce. Zeptejte se nás na fundus@barrandov.cz.