V sobotu 28. března Pražský hrad slavnostně zahájí letošní turistickou sezónu ve spolupráci s Barrandov Studiem

Zahájení sezóny Pražského hradu v loňském roce
Zahájení sezóny Pražského hradu v loňském roce

Hlavními hvězdami doprovodného programu akce budou originální kostýmy z Fundusu Barrandov Studia. Některé z nich si obléknou účinkující, kteří se představí v rolích významných historických osobností, jiné si budou moct vyzkoušet sami návštěvníci v atraktivní barrandovské fotokostymérně. 

Pozorní organizátoři navíc připravili speciální program, který ve zkratce představí nejdůležitější momenty z bohaté historie tohoto významného královského sídla, a to prostřednictvím několika historických osobností, které zde vládly. Svůj zajímavý příběh bude vyprávět Karel IV. a jeho čtyři choti, Marie Terezie v doprovodu svých patnácti dětí, Rudolf II. se svou milenkou, hraběnkou Stradovou a se svou sestrou.

Zajímavostí je, že kompletní kostýmní a maskérský servis průvodu zajišťuje Barrandov Studio. To  zve návštěvníky také do své fotokostymérny, která bude při této příležitosti umístěna v prostoru druhého nádvoří Pražského hradu. „Zájemce zde oblékneme do filmových kostýmů a za malý poplatek je vyfotografujeme. Vytištěnou fotografii si rovnou odnesou na památku,“ vysvětlila Věra Krátká, vedoucí Fundusu kostýmů a rekvizit.