Bohatý program pro veřejnost i filmové profesionály chystáme na dobu Mezinárodního filmového festivalu s našimi partnery v Becherově vile v Karlových Varech

Detail fotografie

Interaktivní galerie Becherova vila se otevře filmovému dění již v sobotu 30. června, kdy bude slavnostně zahájena výstava s názvem "Jak se šijí filmové kostýmy", věnovaná historii i současnosti barrandovského Fundusu (bude otevřena až do 30. září tohoto roku). Hned od neděle 1. července se rozbíhá tématický program pro filmové profesionály i pro nejširší veřejnost. Týden panelových diskuzí, prezentací, přednášek a dílen chce v průběhu festivalu zpřehlednit vývoj současného českého filmového průmyslu i české kinematografie ve vztahu k zahraniční produkci.

Odborný program

Odborný program Becherovy vily bude hostit například panelovou diskuzi ministerstva kultury ČR k budoucnosti českého filmu, debatu o budoucnosti evropských programů MEDIA a Culture, nebo prezentaci připravovaných českých a slovenských snímků hledajících koproducenta. Více zde.

Partnerství Works in Progress 2012

Naše společnost se letos poprvé stane partnerem prezentací Works in Progress 2012. Nejlepší projekt odměníme poukazem na odběr našich služeb ve výši 10 tisíc euro.

Veřejný program

Prezentační sál Becherovy vily hostí veřejnosti volně přístupné přednášky a diskuze s osobnostmi české kinematografie: uznávaní režiséři Jan Němec, Ivo Trajkov, Ivan Fíla nebo Karel Vachek budou diskutovat různé aspekty autorské tvorby. Z mladší generace se představí Olmo Omerzu nebo Michal Hogenauer, kteří v poslední době svými filmy zaujali na zahraničních festivalech. Nebo známý kameraman Marek Jícha, který bude s diváky diskutovat postup digitalizace kultovního filmu Hoří, má panenko. Podrobněji zde.

Výstava "Jak se šijí filmové kostýmy"

Historie a současnost kostýmního a rekvizitního Fundusu Barrandov Studia: Oscarový Amadeus Miloše Formana. Nejkrásnější hádanka a historie pohádkové a dětské tvorby na Barrandově. Nedávné zakázky V. I. J., Královská aféra a Hořící keř. Koprodukční projektyKastelánka a Ve stínu. Další informace zde.

Zvláštní host Krzysztof Zanussi

Speciálním hostem závěru Týdne českého filmového průmyslu bude legendární polský režisér Krzysztof Zanussi. master-class tohoto nestora polské kinematografie, který svými snímky formoval několik generací nejen polských filmařů, se uskuteční v pátek 6. července odpoledne.

Workshop Free cinema! Olé

Veřejné přednášky osobností, spjatých s pražskou FAMU, doplní od neděle do středy program tvůrčích dílen této filmové školy. V rámci jednodenních filmových workshopů budou mít účastníci výjimečnou možnost realizovat své nápady pomocí profesionální filmové techniky za asistence zkušených lektorů. Další informace zde. Sledujte oficiální Facebook dílen.

 

Kudy do Becherovy vily?

Králo Jiřího 9, Karlovy Vary
(přímo ke galerii vede několik "zkratek", stačí jen přejít říčku Teplou naproti Hotelu Thermal a pustit se vzhůru, mezi tamní hotely a lázeňské domy)

GPS souřadnice: 50°13'34.320"N, 12°52'28.891"E

Mapa zde.