Jak se oblékaly princezny v pohádkách? To ukáže výstava Barrandov Studia ve Zlatém Jablku.

Detail fotografie

Večernice, Angelína, Popelka nebo třeba Leontýnka. Kdo by tyto princezny z kultovních českých pohádek neznal. A právě jejich kostýmy a šaty si budou moci prohlédnout návštěvníci obchodního centra Zlaté Jablko v rámci doprovodného programu nadcházejícího 58. ročníku Zlín Film Festivalu.

Celkem bude ve Zlíně k vidění 8 originálních princeznovských šatů, které pořadatelům festivalu zapůjčí Barrandov Studio. O tom, které šaty se do Zlína nakonec dostanou, rozhodnou sami lidé prostřednictvím ankety, která nyní běží na sociálních sítích. Vybírat mohou z celkem 16 kostýmů nejslavnějších filmových princezen 20. a 21. století. Nechybí mezi nimi legendární plesové šaty Popelky, černé smuteční šaty Šíleně smutné princezny nebo třeba Růženky z pohádky Jak se budí princezny. Do hlasování se lidé mohou zapojit na Facebooku Barrandov Studia, a to do 30. dubna 2018.

„Jsme rádi, že se nám podařilo umožnit lidem ve Zlíně doslova dotknout se českých pohádek. Věříme, že kostýmy, které byly v mnoha českých, dnes již klasických pohádkách použity, si získají zájem nejen návštěvníků obchodního centra Zlaté jablko, ale i návštěvníků festivalu," říká výkonná ředitelka ZFF Jarmila Záhorová.

Jedinečné kostýmy princezen ze známých českých pohádek pochází z unikátních sbírek kostýmů a rekvizit Barrandov Studia – jedněch z nejstarších, největších a nejvyhledávanějších filmových studií v Evropě. Za dobu pětaosmdesátileté existence ateliérů se zde natočilo téměř 5000 českých a zahraničních filmů.

Pohádková výstava ve zlínském Zlatém jablku bude zahájena v pondělí 16. května a potrvá až do 30. května 2018.