Barrandov Studio se v letošním roce stává partnerem MFF Praha - Febiofest (14. - 22. března 22013). Barrandovský Fundus naváže na jednu z programových sekcí festivalu, věnovanou filmovým muzikálům i tematickým víkendem komentovaných prohlídek 23. a 24. března.

Detail fotografie

„Febiofest je přední domácí filmovou akcí a pravidelně se do jeho programu dostávají i filmy, vzniklé v našich filmových studiích. V loňském roce se například právě na našem exteriérovém pozemku zčásti realizoval i nejnovější snímek Lasseho Hallströma s názvem Hypnotizér,“ říká ke vzájemné spolupráci generální ředitel Barrandov Studia Petr Tichý. „Jsme proto rádi, že letos můžeme být konání festivalu přítomni jako partneři a ne pouze jako nadšení diváci v kině,“ dodal.

Jsme současně rádi, že Vás můžeme pozvat speciálně i do kinosálu č. 12 v kině Cinestar Anděl, kde se pražská část festivalu koná. Tento kinosál nese totiž jméno naší společnosti. Na programu "našeho sálu" jsou zejména filmy ze soutěžní sekce Nová Evropa, tedy soutěž nejlepších prvních a druhých filmů výrazných evropských talentů. Představí se v ní i snímek, který prošel našimi Laboratořemi, Můj pes Killer, režisérky Miry Fornay. Kompletní program festivalu naleznete zde.

Muzikálový víkend na Barrandově!

Na víkend 23. a 24. března jsme ovšem připravili speciální program v sepjetí s festivalem i přímo na Barrandově. Komentované prohlídky pro veřejnost v barrandovském Fundusu se totiž zčásti ponesou v duchu doprovodné programové sekce „Od swingu k rapu“, jíž festival v Malostranské Besedě připomíná vybrané tituly z historie domácího a zahraničního filmového muzikálu. V letošním roce se pro individuální návštěvy otevírá Barrandov poprvé. „Malým i velkým návštěvníkům nabídneme možnost navštívit největší půjčovnu kostýmů ve střední Evropě, přičemž tentokrát zpřístupníme i fundus rekvizit a nábytku,“ zve na Barrandov ředitelka divize Fundus Věra Krátká.

Všichni zájemci se mohou těšit na kostýmy, kostýmní doplňky a rekvizity z několika slavných českých muzikálů, které má Febiofest ve svém programu, jakou jsou Starci na chmelu, Trhák nebo Dáma na kolejích. K vidění budou ale také dochované originály z Noci na Karlštejně. Fundus Barrandov Studia je pro individuální i rodinné návštěvy otevřen v sobotu i v neděli od 10 do 12 hodin (areál je pro veřejnost přístupný již od 9.30). Vzhledem k omezené kapacitě míst je nutné si prohlídku předem rezervovat na prohlídky@barrandov.cz.

Podrobnosti ke vstupnému a další organizační informace naleznete zde.