Letos hostí barrandovská studia také exkluzivní akci Culinary Cinema

Foto: Febiofest
Foto: Febiofest

Barrandov Studio se stává partnerem prestižního pražského festivalu Febiofest již poněkolikáté. „Jsme rádi, že můžeme tento významný festival podpořit a také že právě v našich prostorách se odehraje česká premiéra akce Culinary Cinema,“ uvedl místopředseda představenstva Barrandov Studia Petr Tichý. Letos poprvé totiž pořádá Febiofest ve spolupráci s festivalem Berlinale filmové projekce spojené s exkluzivními večeřemi nesoucí název berlínské  filmové sekce CulinaryCinema. Tři výjimečná setkání s filmovými tvůrci a kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem se uskuteční od 24. do 26. března od 19 hodin v jednom z barrandovských ateliérů.

„Existují filmy o jídle, u kterých se vám sbíhají sliny, a také jídla, která vypadají jako umělecká díla. Kvalitní filmy a kvalitní jídlo člověka rozhodně kultivují,“ říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík. Po tři večery nabídne pražský festival v příjemné atmosféře „filmové restaurace“ mimořádnou příležitost setkat se se špičkovou kuchyní, ochutnat menu inspirované filmem a zároveň vidět skvělé filmy, které zaútočí na chuťové buňky diváků.

Při příležitosti uvedení filmu Nejlepší recept korejské režisérky Giny Kim bude na programu asijská kuchyně, chybět nebude italské menu servírované k filmu režiséra Luca Guadagnina Mé jméno je láska a nakonec se bude podávat menu inspirované nejlepšími michelinskými restauracemi a dokumentem Foodies švédské režisérské trojice Thomas Jackson, Charlotte Landeliusová a Henrik Stockare.