Detail fotografie

Letošní 52. ročník filmového festival v Karlových Varech, který dnes začíná, uvádí ve svém programu hned dva koprodukční filmy Barrandov Studia.

V premiéře můžete vidět jediného českého zástupce v hlavní soutěži – film Křižáček režiséra Václava Kadrnky s Karlem Rodenem v hlavní roli. Křižáček je „historická roadmovie“ odehrávající se v době vrcholného středověku a inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Více o filmu zde.

Středa     5. 7.    20:00     Velký sál
Čtvrtek    6. 7.    13:00     Kinosál Pupp
Sobota    8. 7.    11:30     Kino Drahomíra

Další koprodukcí Barrandov Studia je film Bába z ledu, který v dubnu vyhrál cenu za nejlepší scénář na festivalu Tribeca v New Yorku. Na festivalu v Karlových Varech je uváděn v sekci České filmy 2016 – 2017. Snímek scénáristy a režiséra Bohdana Slámy rozkrývá nelehké vztahy mezi třemi generacemi a přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. Více o filmu zde.

Pátek     30. 6.    17:00     Kinosál B
Pondělí    3. 7.    16:00     Kinosál Pupp
Čtvrtek     6. 7.    10:30     Divadlo Husovka

Barrandov Studio – partner Industry Poolu
Barrandov Studio je v rámci festivalu partnerem Industry Poolu - prostoru nad bazénem hotelu Thermal, který je určen pro setkávání a akce filmových profesionálů.

Barrandov Studio – partner Artisans in Focus
Barrandov Studio je partnerem panelové diskuze Artisans in Focus organizované magazínem Variety, která představí světově uznávané filmové mistry kamery, produkce, kostýmů a střihu. Nahlédnout do světa těchto profesí a poznat, jak funguje jejich spolupráce s režiséry, producenty a herci můžete v neděli 2. 7. od 14:30 hod. ve Vodafone Lounge. Panel moderuje Peter Caranicas, redaktor magazínu Variety.

Barrandov Studio – partner soutěže Works in Progress
Barrandov Studio je partnerem projektu Film Industry Office Works in Progress, který je dlouholetou tradicí festivalu. Bude prezentováno vybraných osm projektů ve fázi postprodukce ze zemí Střední a Východní Evropy, bývalého Sovětského svazu, Balkánu, Turecka a Řecka. Cílem Works in Progress je podpora těchto projektů v jejich distribučních začátcích a podpora kinematografie ve zmíněných zemích. Vítěz získá cenu v celkové hodnotě 100.000 EUR.