I letos se zástupci Barrandov Studia účastní Mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Barrandov Studio je současně partnerem stánku Central European Cinema na Evropském filmovém trhu.

Detail fotografie

Právě v prostorách stánku se také s představiteli Barrandova v době Berlinale můžete potkat: Stand No. 130, Martin-Gropius-Bau, Stresemannstraße 110.

Program letošního festivalu letos navíc přináší hned dva snímky, na jejichž vzniku se Barrandov Studio coby dodavatel služeb podílelo:

V soutěžní sekci bude uveden snímek Královská aféra, historické drama z 18. století o milostném skandálu dánské královny Caroline Matyldy, v hlavní roli se slavným Madsem Mikkelsenem. Koproducentem snímku je česká produkční společnost Sirena Film.

V sekci Forum, která se zaměřuje na objevné, vypravěčsky i formálně vybočující snímky, bude představen celovečerní debut loňského absolventa pražské FAMU Olma Omerzua, Příliš mladá noc. Intimní snímek o prvotním setkání malých chlapců s láskou a sexualitou produkovala společnost Endorfilm. Další informace naleznete zde.