Detail fotografie

Koprodukční film Barrandov Studia Bábovky, který natočil podle úspěšné knižní předlohy spisovatelky Radky Třeštíkové režisér Rudolf Havlík, vstupuje do kin 24. září.

Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

"Diváci se můžou těšit především na emoce. Od smíchu až po pláč. Přesně tak s tím pracuju v knihách a věřím, že to Rudolf (Havlík) přenesl i na filmové plátno," uvedla spisovatelka Radka Třeštíková.

V příběhu hrají stěžejní roli ženy různých profesí - prostitutka, pracovnice záchranky, středoškolská učitelka, recepční, pracovnice realitní kanceláře nebo manažerka mezinárodní firmy. Jejich osudy s více či méně nefunkčními rodinnými vztahy se vzájemně propojí.

Ve filmu, jehož scénář vznikal čtyři roky, hrají Bára Poláková, Jana Plodková, Táňa Pauhofová a Lenka Vlasáková. Mužských protějšků se pak zhostili Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík a Rostislav Novák. "Představu o hereckém obsazení jsem měla, nějak jsem si postavy představovala při psaní knihy i při psaní scénáře, ale vyloženě na tělo jsme postavu nepsali nikomu, naopak jsme s tím obsazením úmyslně zamíchali, aby herci dostali role, které jim nejdou vyloženě po srsti, a ve kterých na ně diváci nejsou zvyklí," uvedla Radka Třeštíková.

Natáčení snímku pod vedením hlavního kameramana Václava Tlapáka se uskutečnilo nejen v Praze a v jejím okolí, ale i v Bangkoku. "Bábovky propojují příběhy žen, které se snaží udělat velká životní rozhodnutí a do jejich plánů zasáhne osud. Z jednotlivých malých příběhů se na konci stane jeden velký," podotkl režisér Rudolf Havlík.

Na trailer se můžete podívat zde.