Filmový festival ASEAN startuje tento týden

Detail fotografie

Od 8. do 12. září bude kino Lucerna hostit filmový festival, jehož je Barrandov Studio partnerem. Do realizace se zapojil především náš kostýmní Fundus. Během pěti večerů budou odpromítané filmy z Malajsie, Indonésie, Filipín, Vietnamu a Thajska.

Vstup je zdarma a každý večer můžete soutěžit o vstupenky do expozice Filmpoint, která se nachází v Barrandov Studiu. Zvláštní cenou bude pak voucher na Proměnu ve filmovou hvězdu.

8. září, 18.00 / Hikayat Merong Mahawangsa

Hikayat Merong Mahawangsa je dílo malajské literatury, které zachycuje rodokmen Meronga Mahawangsy a založení Kedahu, jednoho z malajsijských států. Předpokládá se, že toto dílo vzniklo na konci 18. století nebo v průběhu 19. století. Tato filmová adaptace se odehrává ve 2. století na pozadí starodávné malajské, římské a čínské civilizace a vypráví o cestě Meronga Mahawangsy, který doprovází římského prince, který se má oženit s krásnou čínskou princeznou.

 

9. září, 18.00 / Comic 8

Ve filmu hraje osm stand-up komiků, kteří vytváří jedinečný charakter příběhu. Všichni vyloupí banku, a to z různých důvodů, jako například proto, že je to jejich koníček, že mají depresi, jen tak z legrace, anebo aby nakrmili děti ze sirotčince a chudáky. Těchto osm zlodějů je rozděleno do třech týmů, přičemž každý má jinou zlodějskou taktiku. Nakonec všichni musí spolupracovat, aby na místě našli tu nejlepší strategii. Příběh je vyprávěn s lehkostí a jednotlivé scény jsou opravdu velmi zábavné. Určitě Vás pobaví! 

 

10. září, 18.00 / Bangkok Traffic Love Story

Muei-ly je průměrně vyhlížející třicetiletá žena potýkající se společenskými tlaky, kterým běžně čelí svobodní asiaté  v jejím věku. Celou situaci ještě zhoršuje její kamarádka s pověstí ošklivého kačátka, která se jí snaží někoho najít. To však jen do té doby, než Muei-ly poprosí nebesa, aby jí ihned poslala někoho výjimečného. Zdá se, že její celoživotní neštěstí se začíná obracet. Jednoho dne se Muei-ly stane aktérkou dopravní nehody, která jí poskytne příležitost potkat muže svých snů.

 

11. září, 18.00 / Bambusové květy

Film Bambusové květy vypráví o životech lidí na ostrově Bohol, o životě v manželství a o beznaději mladých zamilovaných,  o  studentských  aspiracích  a  ambicích,  o  turistech,  kteří navštěvují  provincii,  o  synech  a  dcerách  farmářů,  o  průvodcích  turistů,  o  kulturních pracovnících, dětech a obyčejných lidech, o navrátivší se matce a jejím synovi, který objeví její  kořeny  a  nalezne  i  únik před  jejím  spletitým  a  problematickým  předchozím  životem v Manile.

 

12. září, 18.00 / Vášeň 

Vášeň  je  jedním  z  vynikajících  filmů  režiséra  Phi  Tien  Sona,  který  měl  úspěch  s psychologickým  dramatem  –  s  hlubokým  sociálním  protikorupčním  tématem  "Zamřížované nebe" - film získal Golden Kite Film za nejlepší film první sezóny roku 2003. Příběh se odehrává v rodině v níž každý její člen má své vlastní vášně a hledá způsoby jak jich dosáhnout.  Film je slovy autora “přihlížení” pojetí  života. Vášeň je důležitá, protože  je hlavním zdrojem motivace pro každého člověka a jeho vůli růst a dosáhnout svých ambicí.