Další film podpořený FILMOVOU NADACÍ míří do kin

Detail fotografie

Dne 19. února bude mít premiéru nový film Jan Prušinovského Kobry a Užovky. Jedná se o drama, které líčí příhody a životní situaci dvou bratrů. Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá přítelkyni ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu příležitost, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že Užovka by už mohl být konečně šťastný, objeví se Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole...

„Obsazení bratrů Hádkových, Matěje a Kryštofa, jsem vnímal jako obrovskou příležitost, protože určité nuance vztahu hlavních hrdinů jsou schopni vytvořit pouze skuteční biologičtí bratři,“ říká režisér Jan Prušinovský.

Kromě bratrů Hádkových, kteří se spolu v celovečerním filmu určeném pro kina sešli vůbec poprvé, se diváci mohou těšit na Janu Šulcovou a nastupující hereckou generaci. Ta je ve filmu zastoupena Lucií Polišenskou, Davidem Májem, Lucií Žáčkovou a Janem Hájkem, přičemž poslední dva zmiňovaní v minulosti shodně získali Cenu Thálie pro mladé činoherce do třiatřiceti let. 

Scénář Jaroslava Žváčka byl podpořen FILMOVOU NADACÍ, jejíž součástí je i Barrandov Studio.