Největší časovaná světová filmová soutěž svého druhu slaví tento rok 12. výročí svého založení. Natáčelo se i v našich ateliérech.

Detail fotografie

Soutěž 48 Hour Film Project se poprvé uskutečnila v roce 2001 ve Washington DC s jediným soutěžním týmem. Postupně se stal tento projekt kulturním fenoménem a rozšířil se až na 3000 filmů ročně, natáčených ve 125 městech po celém světě.

Soutěž je založena na tom, že tvůrci musí během pouhých 48 hodin natočit krátký film, přičemž je každému týmu přidělen žánr, postava, rekvizita a věta z dialogu. To vše musí filmaři nějakým způsobem do svého filmu zapracovat. Jednotlivé týmy všech úrovní zahajují práci v devatenáct hodin v pátek, 4 až 7 minutové filmy musí být dodány do neděle do 19.30. Každý tým si samostatně skládá štáb, obstarává si technické vybavení a vše ostatní, co je k natočení filmu nutné.

Projektu se již potřetí účastní produkční společnost Lumiere film. Šestiminutový snímek, který během víkendu společnost u nás natočila, nese název The Last of Us. Režíroval ho Václav Sadilek, produkoval Jan Schwarcz.

Přejeme českým filmařům hodně štěstí v soutěži!