Představuje se Dezertér!

Detail fotografie

Slavnostní premiérou v kině Lucerna se divákům na konci září představil druhý díl filmové trilogie Zahradnictví s názvem Dezertér, jehož je Barrandov Studio koproducentem. Na trailer se můžete podívat zde.

Děj tohoto dílu se odehrává v letech 1947-53. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy, který ve svém podniku, jenž je smyslem a naplněním jeho života, zaměstnává celou svoji rodinu. Je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt „domov“. Dezertér je tragikomickým dramatem těžce zkoušené lásky manželské, sourozenecké a lásky mezi rodiči a dětmi.

Hlavní roli Otty, majitele kadeřnictví, ztvárnil Jiří Macháček, který svou postavu charakterizoval takto: „Otto  je  z  podstaty  podnikavý  a  pracovitý,  uvnitř  ovšem  velice  křehký  člověk, nepoučitelný životní optimista, který by si, ač několikrát osudem zlomen, nikdy nepřiznal  vlastní  pád  nebo  prohru.  Je  to  postava  hustě  opestřená  několika odlišnými životními etapami a fatálními zvraty, že jsem se po prvním přečtení scénáře  musel  ptát,  jestli  i  v  téhle  scéně  je  to  pořád  ta  samá  postava,  jako  ve scénách  předešlých.  To  ovšem  znamená,  že  pro  herce  je  taková  role  napsaná vděčně.  Takže  ta  obtížnost  jejího  ztvárnění  je  pak  spojena  hlavně  s  tím,  aby člověk dokázal všechny ty rozličnosti a odlišnosti propojit a nepromarnit.

Na poslední díl trilogie, který ponese název Nápadník, se diváci mohou těšit v polovině listopadu.