Barrandov partnerem výstavy dosud nepublikovaných fotografií

Foto: rodinný archiv Zity Kabátové
Foto: rodinný archiv Zity Kabátové

V Praze dne 11. prosince se v 10 hodin dopoledne uskuteční vernisáž výstavy k nedožitým 100 letům Zity Kabátové, a to na Malé Straně v restauraci A divadlo pokračuje... Její součástí bude křest prvního DVD z připravované edice čtyř filmů Zity Kabátové a slavnostní oběd podle její kuchařky ve stylu 30. let.

Ještě za svého života odsouhlasila Zita Kabátová zveřejnění a publikaci jedinečných rodinných, filmových a divadelních fotografií formou vernisáže, ke kterým začala sama připravovat průvodní komentáře. Sbírka nebude vystavena obvyklým způsobem, ale na pěti imitacích reklamních plakátovacích ploch - sloupů z 30. let. Atmosféru doplní dobové kostýmy zapůjčené z Fundusu Barrandov Studia a melodie hereččina mládí.

Výstavu zahájí křest DVD „Světlo jeho očí“, prvního filmu z připravované limitované edice, jejíž součástí se dále stanou filmy “Manželství na úvěr”, “Žena na rozcestí” a “Její hřích”. Žádný z těchto filmů nebyl dosud vydán. Křest bude natáčen a společně s rozhovory známých osobností vytvoří bonusové video na čtvrté DVD, které sbírku ukončí v první polovině příštího roku.

Partnery akce jsou Barrandov Studio, Národní filmový archiv, Filmexport Home Video, Dilia, Divadelní a filmová společnost Zity Kabátové, restaurace A divadlo pokračuje... a Váš rodokmen. Akce je mediálně podpořena ČSFD a deníkem Dnes.